خبرها

Awesome Image

مدیرعامل شرکت توربین ماشین خاورمیانه در روزنامه بین المللی عصر اقتصاد عنوان کرد

عصراقتصاد: مدیرعامل شرکت توربین ماشین خاورمیانه، به عنوان یک فعال اقتصادی معتقد است که امروز با اتکا بر نیروهای متخصص داخلی و توسعه صنعت توربین سازی، پشتیبانی توربین ها و نگهداری آن ها با هزینه ای بسیار پایین تر انجام گرفته و می توان گفت صد درصد نیاز متقاضیان در داخل تامین می شود.

https://www.asre-eghtesad.com/content/56804

حسن هلالی مدیر عامل شرکت توربین ماشین خاورمیانه در گفت و گو با خبرنگار عصر اقتصاد اظهار کرد: ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت و گاز در دنیاست و در عین حال به دلیل گستردگی خطوط انتقال نفت و گاز، نیازمند انرژی مکانیکی توانمند جهت حرکت دادن و انتقال نفت و گاز در شبکهای به پهنای کشور ایران است. همین امر موجب شده که ایران با دارا بودن حدود ۱۴۰۰ دستگاه توربین گازی از داراترین کشورها در زمینه توربین های گازی صنعتی باشد.

این فعال اقتصادی خاطر نشان کرد: پشتیبانی از ماشین های پیشرفته و بسیار دقیق توربین گاز پایه یکی از نیازهای اساسی صنعت نفت است که تا پیش از این به معدود کشورها و شرکت های خارجی کاملاً وابسته بود و حدود ۲۰ سال قبل با بررسی کارشناسی و با شناسایی این نیاز مهم، بدون پشتوانه مالی یا وام های بانکی و تنها با برنامه ریزی و به کارگیری مهندسین متخصص داخلی توانستیم بنای این شرکت را برای برداشتن گام حیاتی در صنعت نفت و گاز گشور، جلوگیری از وابستگی به شرکتهای محدود خارجی و جلوگیری از خروج میلیون ها دلار سرمایه ارزی برداریم.

اعتماد کارفرمایان صنعت نفت به بخش خصوصی قابل تقدیر است

 هلالی با اشاره به اعتماد بدنه کارفرمایی کشور در صنعت نفت نسبت به مدیران و متخصصان داخلی و بخش خصوصی گفت: جسارت، شجاعت و خلوص نیت آن ها باعث شد برای اولین بار به داخلی سازی سفارشات در شرکت کالای نفت تهران، خطوط لوله و مخابرات نفت ایران و مناطق نفت خیز جنوب اقدام کنند، و این امر بسیار مبارک و قابل تقدیر است. چرا که این صنعت پیش از این کاملاً وابسته به شرکت ها و کشورهایی بود که به هیچ عنوان علاقمند نبودند دیگران به تکنولوژی انحصاری شان دست پیدا کنند و دقیقا نقطه آغاز ما به عنوان تولید کننده همان نقطه حساس آن ها بود.

وی ادامه داد: علاوه بر این، مبدا شکوفایی حرکت مجموعه فنی و مهندسی ما این بود که استفاده از تجهیزات موجود کشور، سرمایه گذاری درخصوص انجام آزمایشات، نمونه سازی و آموزش نیروی انسانی، و توسعه فعالیت و دامنه کاری را جایگزین هزینه نمودن ارزی برای خرید ماشینآلات و تجهیزات جدید نمود و آن را سرلوحه کار خود قرار داد و همین موجب شد که در طول دوران سخت اقتصادی، تمامی پروژه ها را با موفقیت به انجام برساند.

هلالی در خصوص مشکلاتی که این صنعت در شرایط کنونی اقتصادی با آن دست و پنجه نرم می کند، گفت: قطعا در ارتباط با تامین برخی مواد اولیه، فلزهای آلیاژی و تامین ارز مورد نیاز مشکلاتی وجود دارد و باتوجه به اهمیت و حیاتی بودن این صنعت در کشور، بدون نگاه حمایتی و اعتماد مسئولین و متولیان امر نمی توان از آن به راحتی عبور کرد.

به گفته مدیرعامل شرکت توربین ماشین خاورمیانه به دلیل حساسیت و اهمیت این صنعت؛ تحریم ها، نوع نگرش مسئولان، باور مدیران به توان داخلی و… از چالش هایی است که ما با آن روبرو هستیم.

باور مسئولان به توانایی های داخلی راه برون رفت از مشکلات را هموار می کند

وی افزود: در طول دوران فعالیت همواره با تعدادی از این چالش ها مواجه بوده ایم و توانسته ایم خیلی از مشکلات را با تدبیر مدیریت کنیم، ولی موفقیت در راهی که انتخاب کرده ایم تنها وابسته به توان فنی و پشتکار ما نیست، بلکه برای حصول نتیجه و کارایی، توجه مسئولان امر به پتانسیل های داخلی و باورمندی به توانایی ها و نگاه حمایتی متولیان امر و کارفرمایان، فارغ از سیستم بروکراسی و مانع تراشی و اجرای مدیریت صحیح سفارش گذاری می تواند ما را در رفع مشکلات و برون رفت از چالش ها یاری کند.

بدون اتکا به خارج به فعالیت خود ادامه می دهیم

مدیرعامل شرکت توربین ماشین خاورمیانه در خصوص تولیدی یا وارداتی بودن مواد اولیه این صنعت بیان کرد: در تولیداتی با این سطح نمی توان درصد وابستگی را تعریف کرد. حتی در صنایع بزرگی مانند هواپیماسازی با وجود این که تکنولوژی ساخت در یک شرکت و بنام همان شرکت ثبت شده ولی گروه های مختلف تولیدی در عرصه های متنوع، درصدی از محصول اصلی و نهایی را تولید می کنند. این شرکت نیز از این قاعده مستثنی نیست ولی آنچه که با جسارت و اعتماد می توانیم بگویم این است که ما تابه حال بدون اتکا به خارج سرپا بوده ایم و به لطف خدا سرپا خواهیم ماند.

صادرات به منطقه را در دستور کار قرار داده ایم

هلالی تاکید کرد: ما باور داریم که در صنعت و اقتصاد باید به صورت کلی در جهت تولید محصول و دانشی برنامه ریزی کرد که در نهایت علاوه بر تامین نیاز داخلی، منجر به تولید مزیت رقابتی و فروش در بازارهای جهانی شود. ما نیز با توجه به توانمندی ها و ذخایر تجربه و دانش فنی که حاصل دو دهه تلاش بی وقفه و موفق است، برنامه صدور محصولات و ارائه خدمات خود به خارج کشور را در دستور کار خود قرار داده ایم و برای کشورهای منطقه نیز برنامه هایی برای همکاری مشترک تدوین کرده ایم.

وی گفت: همچنین با توسعه تعامل با برخی شرکت های خارجی، صدور خدمات به کشورهای اروپایی و خارج از منطقه نیز در برنامه کاری ماست و این نوید را می دهیم که در امور فنی و مهندسی ماشین های دوار توان اجرایی کشور و گروه توربین ماشین خاورمیانه به سطحی رسیده است که می تواند در عرصه های بین المللی، از نظر بازاریابی و فروش خدمات و محصولات به سطح بسیار عالی دست یابد.

این فعال اقتصادی تاکید کرد: برای رسیدن به این نقطه از خودباوری یعنی گسترش صادرات و بدست گرفتن بازارهای بین المللی در دوران بد اقتصادی، هزینه های زیادی کرده ایم و الان با افتخار می توانم بگویم که با دارا بودن تجربه و دانش فنی و نیروی انسانی توانمند، توانایی و قابلیت رقابت با صاحبان و مدعیان این صنعت در دنیا را داریم که در صورت فراهم شدن زمینه مساعد سیاسی و بین المللی، آمادگی کافی برای حضور در عرصه رقابت و ارائه خدمات تولیدی و فنی به تمامی متقاضیان در منطقه و اقصی نقاط دنیا در مجموعه ما وجود دارد.

چرخه نفت و گاز ایران با  ۱۴۰۰ توربین گازی می چرخد

هلالی با اشاره به اینکه چرخه وسیع نفت و گاز ایران با حدود ۱۴۰۰ دستگاه توربین گازی می چرخد، گفت: این مقدار توربین از نظر تامین و پشتیبانی قبلا صد در صد وابسته به بیگانگان بود، ولی در حال حاضر با اتکا به الطاف پروردگار، تکیه بر نیروهای متخصص داخلی و با ایجاد و توسعه این صنعت، پشتیبانی توربین ها و نگهداری آن ها با هزینه ای بسیار پایین تر انجام می گیرد. بنابراین در شرایط تحریم و بد اقتصادی، با وجود گروه صنعتی توربین ماشین خاورمیانه و برخی از دیگر حدوداً صد درصد نیاز متقاضیان در داخل تامین می شود.

شایان ذکر است شرکت توربین ماشین خاورمیانه در سال ۱۳۸۰ تاسیس، مهندسی و ساخت روتورهای ناحیه گرم توربین سولارسنتار و راستون به عنوان محبوبترین توربین صنعتی در بخش نفت را در دستور کار خود قرار داد. برهمین اساس ساخت کامل توربین گازی و پکیج ها هدفگذاری شد.

گروه صنعتی توربین ماشین خاورمیانه و شرکت های زیر مجموعه آن با ارائه خدمات تخصصی ماشین آلات دوار با تمرکز بر توربین های گاز، بخار و کمپرسورهای سانتریفیوژ به طور متمرکز در خدمت صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی و صنایع فولاد و معدن هستند.

حسن هلالی مدیرعامل شرکت توربین ماشین خاورمیانه، باتوجه به سابقه کاری خود در صنایع Hi-Tech و تجربه در تولید و ساخت تجهیزات پیشرفته، با تکیه بر توانمندی جوانان تحصیل کرده و متخصص داخلی و آموزش نیروی انسانی کارآمد و خودباور در قالب مدیریت بخش خصوصی و توسعه براساس استانداردهای جهانی، توانست این گام بسیار مهم را برای صنعت کشور، علی الخصوص در حوزه نفت بردارد.

 https://www.asre-eghtesad.com/content/56804

برچسب ها:

شرکت توربین ماشین خاورمیانه

Turbine Machine

شرکت توربین ماشین خاورمیانه اولین شرکت تولید کننده توربین در ایران

Turbine Machine Company

تماس بگیرید

41457000

Contact Us

41457000

آدرس ایمیل

info@turbinemachine.com

Email Address

info@turbinemachine.com